?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

На травневі свята відбувся традиційний щорічний  з`їзд твітерян в Ужгороді - #uzhtwevent. Саме із цього міста бере початок чудова традиція проведення зустрічей твітерян в різних містах України.  І хоча цього року твітер-івент в Ужгороді проводився вже вп`яте, я відвідав цю подію, власне як і саме місто, вперше. 
Травневі свята, пора цвітіння сакур та фестиваль вина і меду, що відбувався в цей час в Ужгороді, створили відповідний настрій, отож на цей твітер-івент я їхав з дружиною Світланою(@klerka79) та з бажанням відпочити. Окрім нас з Вінниці було ще двоє людей – Таня Шугаєва(@t_mendeleeva) та Михайло Луцишен(@Fresh_UA_), отож можна вести мову про цілу делегацію із Вінниці. 
Добиралися ми як і багато інших твітерян транзитом через Львів. За тих коротеньких півдня що ми провели у Львові ми встигли побувати на двох фестивалях – «Флюгери Львова» та «Mадяр Fest», взяти участь у препаті з твітерянами в «Кривій Липі» та погуляти святковим містом. 

У Львові неприємно вразило те, що за місяць до початку Євро у місті ще ліниво ведуться будівельні роботи на дорогах і рух транспорту в районі вокзалу перекрито. Також ми були просто шоковані величезною кількістю бомжів та циган на вокзалі, які сплять де попадеться. 
В Ужгород  ми прибули за дві години до початку заходу, тому вирішили добиратися до місця проведення івенту пішки, щоб заодно подивитися місто. На жаль, шлях від вокзалу до готелю Унгварський, де мав відбутися #uzhtwevent , проходив не через центр міста. Але ми все одно встигли помилуватися неперевершеним цвітом поодиноких сакур та річкою Уж.
 


Декілька слів про місце проведення твітер-івенту.  Унгварський – це доволі цікавий готель в етно-стилі, який був збудований ще у 19 ст. та має свою легенду. Твітер-івент відбувався на мансардному поверсі готелю.ї
Розпочалося все із виступу завідувача кафедрою туризму Ужгородського національного університету Федора Шандора про Foursquare і туризм. Федір розповів про те, що деякі міста мають свої беджі на Foursquare і є туристи-гіки, які, так би мовити, «колекціонують» ці бейджи. На завершення доповіді Федір висловив побажання, щоб Ужгород також отримав свій бедж на Foursquare в найближчому майбутньому. 
Далі Тарас Демчук розповів про свій власний досвід створення та адміністрування  порталу невеликого міста Копичинці. Доповідь Тараса була сповнена батярських жартів, багато з яких були суцільним експромтом, отож публіка добре повеселилася та трохи прокинулася після дороги. Однак поряд із тим в доповіді було дуже багато цінних порад відпрацьованих на власному досвіді, які стануть у нагоді тим ентузіастам, які бажають заснувати сайт невеличкого міста чи смт. Зокрема, Тарас розповів про цікавий досвід встановлення веб-камер на вулицях міста та про те, що навіть в невеличкому місті є власні «скандали, інтриги та розслідування». 
Не знаю, чи то складна дорога далася взнаки, але наступні доповіді, що йшли після кава-перерви, я сприймав якось у напівсні. 
Доповідь Олександра Щербини присвячена діловому листуванню як на мене була «ни о чем». Наступна за нею доповідь Дмитра Броссо про аналіз ефективності посилань у твітері  на прикладі спонсорів #uzhtwevent, зокрема, була достатньо цікавою, але на сонну голову велика кількість цифр та технічної інформації не сприймалася належним чином, можливо і через те, що доповідач говорив дуже поспіхом. Втім, якщо знайду, то із задоволенням перегляну цю доповідь щоб розібратися та використовувати із користю для себе.
Після цієї доповіді ми з дружиною поїхали на обід у рекомендований Петром Неком зі Льова(@mrpetruccio) заклад  "Деца у Нотаря".  І дійсно ця корчма-музей виявилася надзвичайною. Пояснити її тематику словами дуже складно, думаю, краще це зроблять фото, але якщо коротко, то це якийсь народний алкотреш, своєрідне глузування із української історії та сьогодення. За легендою заклад отримав назву через те, що на місці, де його збудовано, колись жив нотаріус, який надаючи послуги бонусом наливав клієнтам по 50гр.(деця). 


Тут я вперше спробував гострий закарпатський суп – бограч(бограш). Загалом їжа виявилась дуже смачною та й ціни не зашкалювали. Але швидкість обслуговування – то був просто шок. Офіціант тільки через 40 хв. прийняла у нашої невеликої компанії замовлення при тому, що людей в закладі було не так і багато. Ще хвилин сорок ми чекали поки все зготується, отож на обід ми витратили 2,5 години, пропустивши частину доповідей на #uzhtwevent. Однак, в цілому, корчма-музей «Деца у нотаря» мені надзвичайно сподобалася, і я дуже рекомендую відвідати її усім, хто планує їхати до Ужгорода. 
Після насичення враженнями та смачнючими стравами доповіді на #uzhtwevent  сприймалися ще важче ніж вранці. 
На превеликий жаль, я пропустив майже всю доповідь Дениса Суділковського, на яку дуже хотів потрапити, оскільки вже чув виступи Дениса і знаю, що він – доволі компетентна людина. На щастя,  мені таки вдалося поспілкуватися із Денисом за вечерею перед афтепаті і отримати від нього декілька корисних порад щодо просування Інтернет-магазину та літератури, яку варто почитати.
Після доповіді Дениса виступала Наталя Баловсяк, яка застерігала публіку від зловживання соціальними мережами, зокрема, Foursquare, оскільки, це шкодить приватності та безпеці людини. Але застереження Надії не подіяли на більшість твітерян.
Із завершальною доповіддю виступив Олег Піх, який розповів про вдалі та невдалі кейси використання твітеру українськими компаніями. До речі, це була одна з небагатьох доповідей присвячених власне твітеру.
По завершенні основної частини учасниками було визначено  кращу доповідь, де з майже абсолютним показником переміг Тарас Демчук.
Ми з дружиною не дуже затримувались, оскільки нам треба було встигнути поселитися в готель та привести себе в порядок перед вечіркою. До речі, з приводу готелю «Ізумруд», в якому ми поселилися завдяки однієї з організаторів івенту Віри Власенко(@vlasvi), – номери виявився доволі затишними за помірну ціну. Окрім нас у ньому мешкали ще двоє учасників #uzhtwevent з Івано-Франківську – Анатолій Мельник(@anatoly_melnyk) із дружиною Надією, отож ми не почувалися у ньому самотньо.  До речі попри затишні номери, ресторан готелю(за розповіддю Анатолія Мельника) виявився непридатним – зависокі ціни та погане обслуговування. 
Загалом за час перебування в Ужгороді ми переконалися, що із сервісом в місті серйозні  проблеми.  
Вечірка #uzhtwevent відбувалася у клубі «Фантом» - твітерян порадував своїм виступом відомий закарпатський гурт Rock-H, який співав про вінко червеноє. А від народної пісні «Кедь ми прийшла карта», яку я ще колись завчив на пам'ять  в мене на очі наверталися сльози. Вечірка вдалася на славу, твітеряни відірвалися на повну. А моїй дружині вдалося  виграти  в одному з конкурсів сумку від Map Bag, у якій ми пізніше повезли додому закарпатське вино. Дякую всім, хто голосував за неї та підтримував!
Наступного дня учасники #uzhtwevent розділилися на дві частини – одна група поїхала на екскурсію замками Закарпаття, а друга лишилась на екскурсію по Ужгороду та турнір з петанку. Ми з дружиною поїхали на екскурсію по замках і залишилися надзвичайно задоволені. У Віри Власенко, яка проводила екскурсію для нас, - надзвичайний талант як організатора, так і екскурсовода, було дуже цікаво. Екскурсія була настільки насиченою, що цьому варто присвятити окремий запис у блозі, що я трохи згодом  і зроблю.
По поверненню з екскурсії ми ще стигли на закриття фестивалю вина та меду, де прикупили за рекомендацією відомого знавця вин Івана Паламарчука(@wedmid) пару літрів справжнього вина від найкращих майстрів та потусили із тими твітерянами, що ще не роз`їхалися. 


Поверталися  ми знову через Львів, де ще встигли пару годин поспілкуватися  із учасниками івенту із Черкас та нашими побратимами по #ЦУкрНет(Центрально-український сегмент Інтернету) Федором Гонца(@gontsa) та Павлом Свистуновим(@maggot_punk).
Ужгородський твітер-івент залишив у нас незабутні та надзвичайно приємні враження. Захід пройшов  на дуже високому рівні, за що величезна подяка усім організаторам, які виклалися на повну, щоб зробити #uzhtwevent яскравим.  Неофіційна частина як на мене була ідеальною. Єдине з побажань,яке можу висловити особисто від себе, стосується програми доповідей. На мою думку, логічним було б, якби доповіді стосувалися безпосередньо твітеру та його використанню. 
Знаючи величезний ентузіазм організаторів дуже сподіваюся, що майбутнього року твітер-івент в Ужгороді відбудеться за планом.  Отож дуже рекомендую усім вінниччанам взяти у ньому участь. За новинами стосовно ужгородського твітер-івенту Ви можете стежити за хеш-тегом #uzhtwevent, на сайті http://uzhgorod.twevent.org.ua або просто заволовивши твітер-аккаунт @uzhtwevent