?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

9 квітня мені пощастило відвідати зустріч активу бізнес-клубу MoneyFest з депутатом обласної ради Олександром Домбровським. Для тих, хто не в курсі вінницьких справ, відзначу, що Олександр Домбовський – в минулому мер міста Вінниці та голова Вінницької обласної державної адміністрації. Наразі він є головою постійної комісії з питань промисловості, будівництва, транспорту та зв’язку облдержадміністрації та директором Інституту глобальних трансформацій.
Зустріч вийшла доволі цікава та пізнавальна. Олександр Георгійович одразу запропонував провести її у форматі «без політики». Власне, насьогодні це  свого роду життєве кредо Домброського - «мінімум політики – максимум економіки».
Олександр Домбровський розповів учасникам області про ті економічні та інвестиційні проекти, якими він опікується та про перспективи економічного розвитку Вінницької області. 
Так, зокрема, учасники зустрічі дізналися про надцікавий проект, яким  керує Олександр Домбровський – біогазову станцію на курячому посліді, яка є унікальним альтарнативним джерелом енергії і буде функціонувати на базі підприємтсва «Миронівський хлібопродукт»  в селі Єлизаветівка Дніпропетровської області. Детальніше про цей проект можна почитати тут.
Розповів Домбровський і про цікавий проект з лідером MBA-освіти в Україні – Міжнародним інститутом менеджменту. Наразі у Вінниці проходить навчання експериментальна група студентів MBA, які навчаються за програмою МІМ під керівництвом наших та закордониих викладачів. Отож, MBA освіта принаймні територіально стала більш доступною для вінниччан.
Щодо перспектив розвитку Вінницької області учасники зустрічі зійшлися на тому, що наш край має орієнтуватися на аграрний сектор економіки. Розмірковуючи про інвестиційну привабливість регіону Домбровський відзначив, що прихід інвестора в Україну – це не страшно, набагато небезпечнішим є монополізація економіки великими промислово-фінансовими групами всередині країни. В той же час торкаючись питання земельної реформи, Домбровський зазначив, що до цього питання треба ставитися помірковано, оскільки земля – це не тільки економічна категорія, але й духовна. Без української землі немає України як держави.
Загалом, на мене Олександр Домбровський справив враження надзвичайно обізнаної в економічних питаннях людини(що й не дивно для автора низки наукових праць з економіки), якій дійсно небайдужі питання економічного розвитку області та України в цілому. Він відповів на всі запитання представників бізнесу по суті та пообіцяв усіляку підтримку з свого боку вінницьким підприємцям.