?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Сервіс мікроблогів твітер, більшість називає його соціальною мережею, останнім часом набуває все більшої популярності в Україні. Разом із ним поширюються Україною і зустрічі користувачів твітеру, що мають назву твітер-івенти. Вони проходять у формі баркемпів(доповіді+розважальна програма), на яких учасники мають змогу дізнатися щось корисне та цікаве про твітер, познайомитися із однодумцями або ж "розвіртуалізуватися" - поспілкуватися наживо із тими людьми, з якими спілкуються щодня онлайн. До того ж твітер-івент - це гарний відпочинок та безліч приємних спогадів.

Подібні заходи уже регулярно проходять в Ужгороді, Львові, Тернополі, Івано-Франківську та інших містах України. У Запоріжжі щороку проводять всеукраїнськй баркемп Ukrtweet на декілька сотень учасників. Надзвичайно приємно, що нещодавно Вінниця долучилася до міст-організаторів твітер-івентів.

Оскільки я багато буваю на різних конференціях, що  збирають відомих блогерів та Інтернет-діячів,  я був знайомий з практикою проведення твітер-івентів, і хоча не відвідував жоден, мені здавалося що атмосфера на подібних заходах панує надзвичайна. Отож, звісно хотілося організувати щось подібне у Вінниці, тим паче, що судячи із стрічки твітеру пару десятків активних твітерян у нас в місті є(загалом за переліком вже майже 500, але мало хто з них веде активну діяльність). Та сам я ніколи напевне за це не взявся би. 

На щастя подібна ідея відвідала і мого гарного знайомого Генадія Поліщука, який має великий досвід організації заходів. Пізніше до нас долучилися ще активні люди.

Щоправда, спершу ми планували просто провести зустріч вінницьких твітерян, за чашкою кави/чаю у якомусь затишному кафе, де й обговорити можливість створення баркемпу у Вінниці. Але коли ми анонсували ідею зустрічі в твітері, дехто із інших міст виявив бажання приїхати до нас у гості. Крім того, захід був анонсований на тернопільському твітер-івенті, який відбувся якраз за тиждень перед нашею зустрічею. Зрештою, бажаючих з інших міст було достатньо, щоб ми прийняли рішення переформатувати зустріч та провести міні-баркемп.

У нас було надзвичайно мало часу, трохи більше тижня. Але за цей час нам вдалося знайти приміщення у бібліотеці ім. Тімірязєва, доповідачів(ми попросили тих, хто виявив бажання приїхати до нас у гості, виступити із доповідями), підготувати цікаві роважальні активності. Хочу подякувати усім, хто допомагав в організації заходу!


Не дивлячись на цей короткий термін, ми провели захід на достатньо серйозному рівні, зібравши 30 людей. Детальний звіт про захід можна подивитися на блозі vin.twevent.org.ua. Мушу лише зазначити, що було  все - цікаві доповіді(серйозні та жартівливі), представники преси, прикольні активності та конкурси, фотоквест вулицями міста, гра у мафію(окрема подяка клубу Black Chicago) та афтепаті. Здається, що гостям сподобалося.

І дуже важливий момент у тому, що гостям сподобався не тільки сам захід, але й місто Вінниця, зокрема. Більшість з приїжджих учасників ніколи не були у Вінниці і перед поїздкою були трохи розчаровні, що не працює фонтан на набережній Roshen(мовляв, не буде що дивитись). Але після відвідин міста гості зрозуміли, що Вінниця - доволі красива і без фонтану. Дуже, приємно, що завдяки твітер-івенту багато людей(а серед них - активні блогери та твітеряни) змінили свою думку про Вінницю, бо ж стереотип про неї, як про провінційне місто ще існує. Довелося навіть спостерігати як багато з тих, хто не приїхав, жалкували пізніше, дивлячись на фотозвіти.


Пройшов тиждень і ми, вінницькі твітеряни, зібралися знову, цього разу просто поспілкуватися в "Челентано", власне так як і планували спершу. Але якщо тоді ми мали б знайомитися, то тепер у нас вже є спільні теми для розмов. Ми познайомилися під час оргмоментів, які нам довелося вирішувати, щоб не зганьбити Вінницю перед гостями. 

Особисто мені здається, що Вінниця - одне з небагатьох міст України, яке помітно прогресує, наслідує сучасні тенденції. В цьому заслуга не лише керівництва, але і самої громади.  І те що тепер Вінниця увійшла до переліку міст, де є власний твітер-івент, на мою думку, зробило наше місто кращим