?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

26  листопада  у  Вінниці відбулася перша підготовча зустріч до TEDxVinnytsia, яка  зібрала проактивних мешканців міста: представників громадських організацій, науковців, підприємців, видавців та журналістів. Головною метою зустрічі було ознайомлення вінниччан з рухом та ідеями TEDx та анонсування конференції TEDxVinnytsia, яка запланована на весну 2012.
Що ж таке TEDx? Історія цього руху розпочалася з 1984 р., коли у Сполучених Штатах Америки вперше відбулася конференція TED, що зібрала на одній сцені вчених, політиків, підприємців, митців, інженерів та багато інших прогресивних людей. Власне TED – це абревіатура від «Technology, Entertainment, Design» що сьогоді часто перекладають як «Наука. Мистецтво. Культура». Слоган конференції  «Ідеї, що варті поширення» пояснює її головну задачу – розповісти якомога більшій кількості людей про цікаві ідеї та надихнути їх на зміну оточуючого світу на краще.
В різний час спікерами конференцій TED були такі відомі особистості, як Альберт Гор, Білл Клінтон, Джеймс Кемерон, Білл Гейтс, Сергій Брін, Сер Річард Бренсон, Леррі Пейдж, екс-прем’єр-міністр Великобританії Гордон Браун.
З часом ідея TED набула такої популярності у всьому світі, що організаторами було прийнято рішення про запровадження программи TEDx. Відтоді TEDx – це  незалежно організована подія TED, яка має за мету дати громадам, організаціям і приватним особам можливість ділитися ідеями в дусі TED на місцевому рівні.
В Україні до руху TED вже долучилися такі міста як Київ, Львів, Донецьк, Одесса, Харків. А 26 липня 2011 року, Lara Stein, директор з ліцензування TED/TEDx's затвердила ліцензію на організацію та проведення конференції TEDx у Вінниці, яка відбудеться 7 квітня 2012 року. 
Ознайомча зустріч з TEDxVinnytsia  дістала назву Meet the TedxVinnytsia і відбулася у конференц-залі «Панорама». Зустріч розпочалася із доповідей організаторів TedxVinnytsia Наталії Курилової, та Сергія Посохіна, які розповіли учасникам про історію руху TED та анонсували проведення конференції TEDx у Вінниці.
 
Далі слово взяв організатор TEDxKyiv, Роман Зінченко, який запропонував учасникам переглянути декілька  виступів на конференціях TEDx у форматі відеороликів. Зокрема, виступи Сета Годіна, який доводить думку про те, що Інтернет покінчив з масовим маркетингом та відродив з минулого людину як соціальну одиницю, Девіда Болінскі, який продемонстрував вражаючу анімацію з життя клітини та Бенджаміна Зандера, який захоплююче розповів, як полюбити класичну музику та не пропустити життя крізь пальці. Кожен з відеороликів викликав жваве обговорення серед аудиторії.
Після цього слово було надане гостям зі Львову та Харкова, які вже долучилися до руху TEDx у своїх містах та  приїхали підтримати цю ініціативу у Вінниці. Юлія Волошинська, організатор TEDxLviv, що відбувся декілька тижнів тому, висловила сутність TEDx у одній короткій та чіткій фразі «TEDx-то є натхнення!»
А ті з гостей, які бували чи навіть мешкали  у Вінниці, відмітили позитивні перетворення, які сталися із містом протягом останніх років. Очевидно, що прихід руху TEDx у Вінницю також буде сприяти змінам на краще у нашому рідному місті.
А по завершенні  Meet the TedxVinnytsia була неофіційна частина, під час якої учасники мали змогу познайомитись та обмінятися враженнями з приводу заходу за чашкою чаю.
На мене особисто Meet the TedxVinnytsia справила дуже позитивне враження. Це – нове явище для нашого суспільства, яке здатне надихнути і спонукати до творчих дій та активної життєвої позиції.
Що стосується безпосередньо конференції, за словами Наталі Курилової, тематика та доповідачі ще остаточно не затверджені. Власне, сьогодні кожен бажаючий може долучитися до створення програми, запропонувавши кандидатуру доповідача.
Якщо Ви бажаєте долучитися до руху TEDx у Вінниці раджу Вам приєднатися до спільноти на Facebook - http://www.facebook.com/TEDxVinnytsia, або ж навіть записатися у волонтери на сайті - http://tedxvinnytsia.com

Читайте блог об Интернет-маркетинге - все самые свежие новости